Z ŻYCIA ŚWIETLICY

 Świetlica szkolna otwarta:

6:30 – 17:00

 

 

Mikołaj

Wielkie przygotowania do świąt widoczne są również w świetlicy szkolnej.
Pierwszy tydzień grudnia upłynął pod hasłem „Mikołaj”. Oglądaliśmy bajki tematyczne, wykonywaliśmy prace plastyczno – techniczne, czytaliśmy książki, ale przede wszystkim marzyliśmy.  Graliśmy w nowe gry edukacyjne dostępne w świetlicy.
Odbył się również konkurs świetlicowy „Mój wymarzony prezent mikołajkowy” – prace zdobią świetlice szkolną. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

      

 

 

 

 

„Budziko – kalendarz” – Andrzejki (Dzień Magii) 

 Z okazji „Andrzejek” Pani Marlena przygotowała dla uczniów  małą niespodziankę – pokaz magii.  Mogli zobaczyć między innymi: lewitujące pieniądze, znikające pudełka czy też magiczne karty. To jednak nie koniec atrakcji.  Na zakończenie zajęć Pani pokazała  tajniki niektórych z tych sztuczek. Dzięki czemu uczniowie mogli zamienić się w czarodziejów i ukazać swoje umiejętności innym.

 

 

Dni Magii

Cały miniony tydzień upłynął pod hasłem magii.  Poznawaliśmy zwyczaje i tradycje związane z obchodami „Andrzejek” w Polsce, wskazywaliśmy jak się one pozmieniały na przestrzeni lat. Podsumowaniem tygodnia był pokaz magii w wykonaniu Pani Marleny.

      

 

 

 

Moje zabawki, zabawy

Miniony tydzień był pod hasłem „Moje zabawki, zabawy”. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych zabawkach, rysowaliśmy je. Zabawy ruchowe  były z czasów naszego dzieciństwa, było przy nich dużo radości i uśmiechu.
Dzień Misia nie ominął świetlicy, my również wykonywaliśmy podobizny Misia, pisaliśmy rymowanki o nim.  Ponadto zaczęliśmy przygotowania do zimy poprzez tworzenie ozdób, które ozdabiają nasze sale.

        

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielem Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

22. 11.2018 r.  odwiedziła nas Pani Anna Skiba – przedstawiciel Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Zgodnie z tygodniowym blokiem tematycznym Pani Anna przedstawiła uczniom uczestniczącym do świetlicy historię naszego miasta. Uczniowie mogli przenieść się w czasie i dowiedzieć w jaki sposób powstało nasze miasto, dlaczego w herbie mamy rybaka i jaka jest jego symbolika. Dowiedzieli się również m. in. na czym polega praca urzędnika, w jaki sposób wybiera się prezydenta oraz czym jest sala plenarna. Bardzo dziękujemy za wizytę !

 

 

 

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 

Nasze świetliki wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20. Z dumą pragniemy ogłosić, iż kilkoro z nich zostało nagrodzonych: Paweł Śliwiok – I miejsce w kategorii klas pierwszych Artur Antosz – I miejsce w kategorii klas drugich Lilianna Rusin – II miejsce w kategorii klas drugich Ksawery Kurek – wyróżnienie w kategorii klas trzecich Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

 

Moje miasto, mój kraj

Kolejny tydzień z życia świetlicy za nami. Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

 

 

Poznajemy naszą przeszłość

Zajęcia w tym tygodniu krążyły wokół tematu Polski, jej historii i odzyskania niepodległości. Czytaliśmy legendy, wykonywaliśmy patriotyczne prace plastyczne, kotyliony, rozwiązywaliśmy quiz z historii na tabletach. Mamy nadzieję że ten tydzień pozwolił dzieciom jeszcze bardziej poznać i przybliżyć nasz ojczysty kraj.

        

 

 

 

„Budziko – kalendarz” – DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

05.11. był dniem postaci z bajek. Tym razem jednak świętowaliśmy go na wesoło i aktywnie. Uczniowie drużynowo walczyli o punkty w bajkowych kalamburach. Śmiechu tego dnia nie brakowało 🙂 Każdy na zakończenie wykonał rysunek swojego ulubionego bohatera z bajki.

 

 

 

 

 

Pamiętamy o tych co odeszli.

W tym tygodniu rozmawialiśmy z uczniami jak należy zachowywać się na cmentarzu, jak wspominać pamięć o tych którzy odeszli. Oprócz tematycznych zajęć Panie przygotowały również wiele innych ciekawych propozycji. Zapraszam do galerii.

       

 

 

 

W krainie bajek i baśni

Atrakcja goniła atrakcję w tym tygodniu. Czytaliśmy ulubione bajki, tworzyliśmy wizerunek ulubionych postaci zarówno w postaci rysunku jak i kukiełek z rolek po papierze, stworzyliśmy wielką improwizację do przedstawienia „Czerwony Kapturek”.  Muzycznie zabajkowani – tańczyliśmy, śpiewaliśmy, nie tylko dzieci ale i Panie szalały do bajkowych hitów.
Przy tak intensywnym tygodniu nie zapomnieliśmy również o nauce.

      

 

 

Pieczemy rogaliki

W czwartek 25.10 2018 r. nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy. W ramach Ogólnopolskiego projektu „Piękna nasza Polska cała” zrobiliśmy przepyszne rogaliki z nadzieniem truskawkowym. Zajęcia te nie tylko miały na celu kultywowanie tradycji, ale również czysto praktyczne zgłębienie tematu odnośnie różnych wypieków z przepisu „Babci i Dziadka”. Dzieci mogły same wyrobić ciasto, ważyć produkty i poczuć ich teksturę w dłoniach. Następnie dzięki uprzejmości Pań Kucharek nasze smakołyki zostały upieczone w szkolnej stołówce. Uczniowie mieli dużo radości pracując z tak wbrew pozorom nieoczywistymi produktami. Zwieńczeniem zadania była możliwość skosztowanie owoców naszej ciężkiej pracy. Mniam

 

 

 

Książka moim przyjacielem

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w świetlicy odbył się tygodniowy cykl zajęć tematycznych z książka.  Uczniowie mogli wymieniać się swoimi ulubionymi pozycjami książkowymi, poczuć się jak autor i napisać własną książkę. Zaangażowani zostali również starsi uczniowie, którzy mogli swoją wiedzą i umiejętnościami zarażać pasją czytelnicza młodsze „świetliki”.

 

 

 

Spotkanie z pracownikiem biblioteki

W tym tygodniu odbyło się spotkanie z pracownikiem biblioteki szkolnej Panią Dorotą, która w ciekawy sposób przybliżyła nam magiczny świat książek. Zwróciła uwagę na historię książki, w jaki sposób narodziło się pismo, gdzie po raz pierwszy użyto papieru. Uświadomiła dzieci, jak ważne jest czytanie oraz jaką rolę odgrywa ono w naszym życiu. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

 

 

 

„Budziko – kalendarz” – DZIEŃ MYCIA RĄK

Stawiamy na praktykę to hasło towarzyszyło nam przez całe zajęcia. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady dotyczące prawidłowego mycia rąk oraz dbania o ich higienę. Następnie grupami udaliśmy się do łazienek, aby w praktyce przećwiczyć tą czynność. Na zakończenie każdy uczeń wykonał pracę plastyczną obrazującą temat zajęć.

     

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kolejny tydzień z życia świetlicy za nami, zapraszamy do zdjęć.

        

 

 

 

 

Kultura życia codziennego

Tyyyyleee się działo w tym tygodniu w świetlicy 🙂 Mieliśmy dzień wegetarianina, spotkanie z Panią kucharką – która cierpliwie odpowiadała na wszystkie nasze pytania, zajęcia czytelnicze, piśmiennicze, plastyczne. Przypomnieliśmy sobie czym jest kultura życia codziennego. Kultura nie tylko w szkole, ale i poza nią – taki też był temat konkursu świetlicowego, który odbył się na koniec tygodnia. Uczniowie mieli niełatwe zadanie przedstawienia tematu za pomocą kolażu. Ale udało się! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie, a zwycięzca gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody w poniedziałek !

 

 

 

Spotkanie z Panią kucharką

W dniu dzisiejszym, w świetlicy szkolnej  gościliśmy Panią Alę- główną kucharkę w Naszej szkole. W ramach spotkania, Pani Ala, przybliżyła szczegóły wykonywanej pracy. Uczniowie dowiedzieli się ile czasu potrzeba na przygotowanie obiadu dla wszystkich uczniów korzystających ze stołówki. Przypomnieliśmy sobie także zasady kulturalnego zachowania podczas spożywania posiłków. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego kuchnia nie serwuje dań typu fast food oraz na jakich zasadach komponowane są dla nich obiady. Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Do zobaczenia na stołówce szkolnej! 🙂

 

 

 

 

DZIEŃ WEGETARIANINA

Kto to właściwie  jest wegetarianin? Czy lubi jeść wątróbkę? Czy je same rośliny? Z tymi i innymi pytaniami zmierzyły się dzieci w świetlicy w dniu wegetarianina. Uczniowie świetnie sobie poradzili, a w dodatku okazało się, że jest wśród nas wegetarianka. Dzień skończyliśmy wykonując swoje ulubione warzywa i owoce z papierowych pasków.

 

 

 

 

 

RECYKLING I EKOLOGIA

Powyższe hasło towarzyszyło nam przez cały miniony tydzień. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat ekologi i recyklingu. Wykonywali zabawki z butelek, wytłaczanek. Były zajęcia czytelnicze dla klas młodszych. Nowo zakupione gry posłużyły do ćwiczeń matematycznych, a klasy II mogły zmierzyć się kartami pracy  ‚Trening ortograficzny”. Na zakończenie tygodnia nie mogliśmy zapomnieć o naszych wspaniałych chłopcach, uczennice z tej okazji wykonywały dla nich laurki z życzeniami.

    

 

 

 

DZIEŃ GRZYBA I ŚLIWKI

 

Kolejny dzień tematyczny za nami. Dowiedzieliśmy się dziś wielu ciekawych rzeczy dotyczących grzyba, śliwki. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające różne grzyby, szukaliśmy informacji o nich w książkach oraz rozróżnialiśmy te jadalne od niejadalnych. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczno  – techniczną związaną z tematem.

 

 

 

 

 

 

Akcja 👟👟 „Sam/sama wiąże buty” 👟👟

W świetlicy szkolnej Panie ponownie rozpoczęły akcję mającą na celu naukę i utrwalenie umiejętności wiązania butów, wśród uczniów klas I.
– każdy czwartek – nauka
– każdy poniedziałek – test dla chętnych
– wyniki będą widoczne na plakatach (każda klasa jeden plakat) w świetlicy szkolnej – przy imieniu dziecka, które opanowało umiejętność zostanie przyklejony bucik
– wygrywa klasa, która jako pierwsza zgromadzi wszystkie buty (w akcji biorą udział wszystkie dzieci z każdej klasy I, niezależnie od tego czy uczęszczają na świetlicę czy też nie 😊)
Bardzo prosimy rodziców o wsparcie, współpracę i ćwiczenie tej niezbędnej umiejętności z dziećmi w domu
🤗🤗🤗

 

JESIEŃ

Jesień zawitała również na świetlicę, a wraz z nią mnóstwo nowych ciekawych zajęć.  Było wspólne czytanie, tworzenie zakładek do książek, prac plastycznych o różnorodnej tematyce, ale przede wszystkim była nauka poprzez zabawę.

      

 

 

 

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

To temat kolejnego tygodnia w świetlicy.  Uczniowie poznali zasady ruchu drogowego oraz podstawowe znaki, przy pomocy ekspresji plastyczno – ruchowej. Oprócz prac o tematyce wiodącej na dzieci czekało wiele innych atrakcyjnych zajęć.

 

   

 

    Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 

10.09. To Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Bardzo ważny dzień, który znalazł się w naszym Budziko – kalendarzu. Dzieci miały okazję poznać i nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Każdy uczeń podszedł do sprawy bardzo poważnie, jak się okazało dla wielu te zasady nie są nowością co oczywiście cieszy.

  

 

 

Pierwszy tydzień już za nami.

Każdy z nas poznał regulamin świetlicy. Już wiemy jak należy się zachowywać, a wszystko to oczywiście dla naszego bezpieczeństwa.  Wspólnie z Paniami wykonywaliśmy prace plastyczne, uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych, czyli robiliśmy wszystko to co lubimy.

 

 

 

To jednak nie koniec atrakcji, Panie przygotowały rozmaitą tematykę zajęć na cały rok jak i wiele konkursów. Oprócz codziennych zajęć również kontynuowany zostanie „Budziko – kalendarz”, czyli nasze dni tematyczne. Jest on widoczny w każdej z świetlic, wskazuje datę i temat realizowany w danym dniu. Na każdy miesiąc przewidziane są dwa dni w czasie którym, dowiemy się wielu ciekawych rzeczy i nauczymy nowych umiejętności.

Pamiętajmy, że świetlica jest miejscem gdzie miło spędzamy czas i uczymy się poprzez zabawę.

 

Regulamin świetlicy szkolnej. „Reguły bycia razem”.

 1. Wychodzimy z sali świetlicy szkolnej za zgodą wychowawcy, zawsze jesteśmy blisko grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.
 2. Używamy form grzecznościowych: „dzień dobry”, „do widzenia”,”dziękuję”, „przepraszam”, „proszę”.
 3. Zachowujemy się spokojnie podczas prowadzonych zajęć i w czasie odrabiania prac domowych.
 4. W trakcie wspólnych rozmów, gdy mówi jedna osoba uważnie słuchamy i czekamy, aż zakończy swoją wypowiedź.
 5. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku, porządkujemy swoje otoczenie.
 6. Dbamy o to, by gry i zabawki były całe i sprawne oraz odłożone na swoje miejsce po zabawie.
 7. Tornistry odkładamy równo w wyznaczonym miejscu.
 8. Przed posiłkiem starannie myjemy ręce.
 9. Spełniamy prośby i polecenia wychowawców.
 10. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 

 

 

DZIEŃ TAŃCA
27 kwietnia uczniowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach „Budziko – kalendarza”.
Dowiedzieli się podstawowych informacji dotyczących tańca, jego historii, wymieniali znane im style taneczne.
No i oczywiście było mnóstwo zabawy??

 

 

 

 

 

ŚWIETLICOWY ZIELNIK

Uczniowie świetlicy w ramach zajęć dowiedzieli się o właściwościach odżywczych warzyw i owoców.  Stworzyli również „Świetlicowy Zielnik”, w którym znalazły się szczypiorek i cebulka. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli pochwalić się kanapkami zrobionymi z naszymi warzywami.

 

 

 

 

 

WIOSNA

Wiosna zawitała już na świetlicy.

       

 

 

 

 

KURCZAKOWE SZALEŃSTWO 

Ozdoby świąteczne w tradycyjnej postaci nie są dla nas. W świetlicy uczniowie wykonują oryginalne i niepowtarzalne ozdoby, które wywołują uśmiech na ich twarzach. W miniony czwartek w świetlicy odbyło się „Kurczakowe szaleństwo” – efekty końcowe mówią same za siebie.

 

  

 

 

 

 

Teatr kamishibai

Pani Aneta kolejny raz wprowadziła nas w świat czarów i zaprezentowała bajkę wykorzystując teatr kamishibai. Na początku jak zawsze było „Sezamie otwórz się”, a później ….  sami zobaczcie.

 

 

 

 

Codzienność w świetlicy

W związku ze zbliżająca się wiosną wystrój świetlicy również ulega zmianie. Uczniowie wykonują piękne prace, które zdobią nasze ściany.

 

   

 

 

KONICZYNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Uczniowie świetlicy włączyli się w przygotowania do Dnia Otwartego w naszej szkole. Z tej okazji przygotowują koniczyny, które będą wręczane naszym przyszłym uczniom.

 

 

 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY π

Uczniowie świetlicy włączyli się do obchodów dnia liczby π. Wykonali swoją oryginalną i niepowtarzalną liczbę.

 

 

 

 

DZIEŃ DRZEMKI

Kolejny dzień z naszego świetlicowego budziko-kalendarza 🙂 Baaardzo przyjemny Dzień Drzemki ?
Tym razem robiliśmy kolorowe, puchate poduszki ?

       

 

 

 

 

Dzień Pisma Ręcznego

Z okazji „Dnia Pisma Ręcznego” uczniowie poznali czym jest pismo ręczne, jaka jest jego historia, czy zawsze wyglądało tak jak teraz?

Poznali też jego mocne strony:

 • wspomaga rozwój sprawności manualnej oraz precyzji ruchów, a one z kolei są niezbędne dla prawidłowego rozwoju poznawczego,
 • sprzyja rozwojowi umiejętności czytania, zdolności językowych i krytycznego myślenia,
 • uczy samokontroli i dyscypliny,
 • wspomaga i ćwiczy pamięć.

Jak przystało na ten dzień, uczniowie podjęli się wyzwania i próbowali przepisać fragment ulubionej książki pismem ręcznym. Ich wytrwałość była godna podziwu. Efekty końcowe można zobaczyć poniżej.

 

   

 

 

 

Dzień Łamigłówek i Składanek

W świetlicy uczniowie rozwiązywali łamigłówki. Były one dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Ta forma zajęć bardzo spodobała się naszym podopiecznym, więc chętnie ją powtórzymy.

 

 

 

NOWE GRY

Nowe gry wzbogaciły naszą świetlicę. Uczniowie korzystają z nich do codziennej zabawy i nauki.

 

 

 

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

W świetlicy szkolnej pełną parą ruszyły przygotowania do świąt. Uczniowie przygotowywali piękne ozdoby, które wprowadziły Nas w ten magiczny nastrój.

 

 

 

MegaMisja

Od października uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczą w  ogólnopolskim programie MegaMisja – dotyczący on bezpieczeństwa w sieci dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Program MegaMisja ma na celu podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów oraz sprawienie, by byli oni bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Daje on również solidną bazę do mądrego i krytycznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Po zakończeniu każdego z etapów otrzymujemy nagrody dla szkoły, dotychczas były to przybory szkolne, tablet Lenovo, książki i gry edukacyjne.

 

 

 

 

 

 

SAM/SAMA WIĄŻE BUTY

Akcja ?? „Sam/sama wiąże buty” ??
W świetlicy szkolnej Panie rozpoczęły akcje mająca na celu naukę i utrwalenie umiejętności wiązania butów, wśród uczniów klas I.

Zwycięzcy wyłonieni! ?
Świetlicową akcje „sam/sama wiąże buty” wygrywa klasa IB ! ???
Walka była bardzo wyrównana. Na finiszu rywalizowały ze sobą dwie klasy I, jednak ostatecznie to wszystkie dzieci z klasy IB jako pierwsze zaliczyły wiązanie butów.
Gratulujemy wygranym i wszystkim dzieciom, które zdobyły cenną umiejętność wiązania butów ?

 

 

 

 

Dzień Telewizji dla Dzieci

Uczniowie podczas zajęć wskazywali cechy programów, bajek jakie są przeznaczone dla dzieci. Wspólnie zdecydowaliśmy, iż w świetlicowym dniu telewizji nastąpi emisja bajki „Emotki”.

Czym są Emotki?

Korzystamy z nich codziennie, wyrażają nasze emocje, są miłym akcentem wysyłanych wiadomości. Emotikony, bo o nich mowa odgrywają dużą rolę w naszym życiu, warto im się zatem lepiej przyjrzeć! Dzięki bajce Emotki dowiadujemy się jak funkcjonują, wchodzimy w pełen przygód świat telefonów i właśnie, weryfikujemy: czy Emotki mają emocje?

 

 

 

 

Świąteczna Kartka
Uczniowie świetlicy szkolnej po raz kolejny włączyli się w akcję Świąteczna Kartka. Wykonali 100 kartek bożonarodzeniowych, które zostały przekazane do Hospicjum w Częstochowie.
Akcja miała na celu sprawienie radości tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą. Dzięki podjętym działaniom uczymy dzieci i młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Magii

W świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach „Budziko – kalendarza”. Tym razem uczniowie mogli się przenieść w świat iluzji i magii. Wśród atrakcji były znikające monety, lewitujące pieniądze czy też przenikający sznurek przez ciało prowadzącej.
Uczniowie sami również mogli przez chwilę poczuć się magikami i uczestniczyć w pokazie.

     

 

 

 

 

Dzień Misia
Świetlica Szkolna przygotowała dla uczniów foto – budkę, z której mogli korzystać wszyscy.
 
 Dzień Tolerancji

Dzieci poznały znaczenie słowa tolerancja. Wskazywały czym mogą różnić się od siebie ludzie oraz jakie są problemy związane  z akceptacją drugiej osoby. W ramach zajęć dzieci czytały wiersz pt.  „Bambo” autorstwa Juliana Tuwima. . Wykonały również rysunek przedstawiający siebie i „Murzynka Bambo” jako odzwierciedlenie tolerancji.

 

 

 

 

Dzień Bicia Rekordów. 


Kolejne zajęcia w ramach Kalendarzo – Budzika odbyły się na świetlicy. Dzieci uczestniczyły w 6 konkurencjach:
1.Najdalej skacze,
2. Najdłużej trzyma rozłożone ramiona,
3. Najdłużej skacze na kuckach, 
4. Najdłużej utrzymuje piórko w powietrzu dmuchając na nie,
5. Najszybciej pokonuje tunel ,
6. Najlepiej trafia do celu.
W każdej z tych konkurencji wyłonieni zostali zwycięzcy. Wszystko odby
ło się w atmosferze dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ostatnie zdjęcie przedstawia propozycję dzieci – „Jamnik”        

 

 

DZIEŃ ORZECHA

W piątek obchodziliśmy w świetlicy szkolnej światowy dzień orzecha 🙂Poznaliśmy różne gatunki orzechów, rozwiązaliśmy zagadkę orzecha włoskiego, który zagościł w naszej świetlicy. Na koniec wykonaliśmy wisiorki truskawki – z orzechów właśnie. Wyszły cudne, prawda?:)

       

 

 

 

DZIEŃ DRZEWA

Kolejne zajęcia za nami. W tym tygodniu Panie zaplanowały dla nas „Dzień Drzewa”. Od rana dowiadywaliśmy się ciekawostek o drzewach, uczyliśmy się obliczać ich wiek. Na zakończenie wykonaliśmy wspaniałe prace, które zdobią ściany świetlicy.

 

 

 

 

 

 

Tor przeszkód!

Świetlica jest za mała, aby to organizować? Nie dla nas. Nasze Panie wykazały się pomysłowością i przygotowały dla nas zajęcia ruchowe.

Zaczęły się one oczywiście od pokazu pokonania toru przeszkód (śmiechu było co niemiara oglądając wyczyny Pani). Każdy z nas pokonywał tor na czas. Wcale nie było to takie łatwe. Następnie były zajęcia z piłką.

Nie zabrakło również ćwiczenia wyciszającego i wymagającego skupienia. Utrzymanie równowagi na jednej nodze musiało być powtarzane kilka razy, aby móc wyłonić zwycięzcę. Całe zajęcia spotkały się z dużym zaangażowaniem i radością uczniów, więc mogą oni być pewni, że nie były to ostatnie.

 

   

 

 

W świetlicy wiele się dzieje! 

Panie postawiły przede wszystkim na prace plastyczne, które zdobią ściany świetlicy i sprawiają, że są one przytulne, przyjazne dla wszystkich.

Powstały jesienne drzewa, parasolki i grzybki. Wszystkie prace stawiają na twórczość dzieci i ich  kreatywność. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać rożne techniki plastyczne i techniczne.

   

 

„Budziko – kalendarz”     

To coś nowego! Panie nie pozwalają nam się nudzić w świetlicy. Co roku szykują dla nas nowe niespodzianki. Tak też jest teraz. Panie postanowiły urozmaicić zajęcia wprowadzając comiesięczne dni poświęcone konkretnej tematyce. Kiedy kalendarz wskaże konkretną datę, już od rana dowiadujemy się ciekawych informacji i wykonujemy twórcze prace. Z całym harmonogramem można zapoznać się w świetlicy.

 

 

 W świetlicy szkolnej Panie starają się umilać czas dzieciom, ale nie zapominajmy o tym, że jest to miejsce nauki przez zabawę. Wszystkich uczniów wita na drzwiach zawieszony plakat informujący, kim mogą się stać przebywając w tym miejscu.

 

Regulamin świetlicy szkolnej. „Reguły bycia razem”.

 1. Wychodzimy z sali świetlicy szkolnej za zgodą wychowawcy, zawsze jesteśmy blisko grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.
 2. Używamy form grzecznościowych: „dzień dobry”, „do widzenia”,”dziękuję”, „przepraszam”, „proszę”.
 3. Zachowujemy się spokojnie podczas prowadzonych zajęć i w czasie odrabiania prac domowych.
 4. W trakcie wspólnych rozmów, gdy mówi jedna osoba uważnie słuchamy i czekamy, aż zakończy swoją wypowiedź.
 5. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku, porządkujemy swoje otoczenie.
 6. Dbamy o to, by gry i zabawki były całe i sprawne oraz odłożone na swoje miejsce po zabawie.
 7. Tornistry odkładamy równo w wyznaczonym miejscu.
 8. Przed posiłkiem starannie myjemy ręce.
 9. Spełniamy prośby i polecenia wychowawców.
 10. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi.