Z ŻYCIA ŚWIETLICY

Świetlica szkolna otwarta:

DZIEŃ DRZEWA

Kolejne zajęcia za nami. W tym tygodniu Panie zaplanowały dla nas „Dzień Drzewa”. Od rana dowiadywaliśmy się ciekawostek o drzewach, uczyliśmy się obliczać ich wiek. Na zakończenie wykonaliśmy wspaniałe prace, które zdobią ściany świetlicy.

Tor przeszkód!

Świetlica jest za mała, aby to organizować? Nie dla nas. Nasze Panie wykazały się pomysłowością i przygotowały dla nas zajęcia ruchowe.

Zaczęły się one oczywiście od pokazu pokonania toru przeszkód (śmiechu było co niemiara oglądając wyczyny Pani). Każdy z nas pokonywał tor na czas. Wcale nie było to takie łatwe. Następnie były zajęcia z piłką.

Nie zabrakło również ćwiczenia wyciszającego i wymagającego skupienia. Utrzymanie równowagi na jednej nodze musiało być powtarzane kilka razy, aby móc wyłonić zwycięzcę. Całe zajęcia spotkały się z dużym zaangażowaniem i radością uczniów, więc mogą oni być pewni, że nie były to ostatnie.

W świetlicy wiele się dzieje!

Panie postawiły przede wszystkim na prace plastyczne, które zdobią ściany świetlicy i sprawiają, że są one przytulne, przyjazne dla wszystkich.

Powstały jesienne drzewa, parasolki i grzybki. Wszystkie prace stawiają na twórczość dzieci i ich  kreatywność. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać rożne techniki plastyczne i techniczne.

„Budziko – kalendarz”

To coś nowego! Panie nie pozwalają nam się nudzić w świetlicy. Co roku szykują dla nas nowe niespodzianki. Tak też jest teraz. Panie postanowiły urozmaicić zajęcia wprowadzając comiesięczne dni poświęcone konkretnej tematyce. Kiedy kalendarz wskaże konkretną datę, już od rana dowiadujemy się ciekawych informacji i wykonujemy twórcze prace. Z całym harmonogramem można zapoznać się w świetlicy.

W świetlicy szkolnej Panie starają się umilać czas dzieciom, ale nie zapominajmy o tym, że jest to miejsce zabaw oraz zorganizowanych zajęć. Wszystkich uczniów wita na drzwiach zawieszony plakat informujący, kim mogą się stać przebywając w tym miejscu.

Regulamin świetlicy szkolnej. „Reguły bycia razem”.

1. Wychodzimy z sali świetlicy szkolnej za zgodą wychowawcy, zawsze jesteśmy blisko grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.
  2. Używamy form grzecznościowych: „dzień dobry”, „do widzenia”,”dziękuję”, „przepraszam”, „proszę”.
  3. Zachowujemy się spokojnie podczas prowadzonych zajęć i w czasie odrabiania prac domowych.
  4. W trakcie wspólnych rozmów, gdy mówi jedna osoba uważnie słuchamy i czekamy, aż zakończy swoją wypowiedź.
  5. Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku, porządkujemy swoje otoczenie.
  6. Dbamy o to, by gry i zabawki były całe i sprawne oraz odłożone na swoje miejsce po zabawie.
  7. Tornistry odkładamy równo w wyznaczonym miejscu.
  8. Przed posiłkiem starannie myjemy ręce.
  9. Spełniamy prośby i polecenia wychowawców.
  10. Jesteśmy dla siebie mili i uprzejmi.